Visi visi į Kaziuko mugę

Jau ne pirmus metus lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vyksta Kaziuko šventė. Auklėtojos: Asta, Gitana ir Rima nuotaikingai pakvietė visus į lėlių teatro spektaklį „Visi į Kaziuko mugę“. Teatro lėlės linksmai papasakojo apie mugės istoriją, tradicijas. Vaikai šoko lietuvių liaudies žaidimą „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų“. Visi, visi važiuoti ir pėsti, užsukite į mugę, nebūkite surūgę – taip auklėtojos su lėlių teatro personažais pakvietė vaikučius ir suaugusius į Kaziuko turgelį. Nuskambėjo liaudies posakis – kas pirks, kas parduos, kas už dyką atiduos… Mugėje galėjai rasti visko: pagaminti vaikučių ir auklėtojų darbeliai iš molio, siūlų, šiaudų, vytelių, medžiagos, odos ir popieriaus. Buvo galima nusipirkti, ar už dyką gauti, kuo įdomiausių saldumynų ir gardumynų, kuriuos iškepė ugdytinių mamytės ir močiutės, kūrybingos kepėjos auklėtojos ir auklytės. Visoms nuoširdžiai dėkojame. Oi, koks didelis noras pasivaišinti ir gardžios duonelės paragauti. Mugė – tai viena pirmųjų vaiko verslumo pamokų. Vaikai įsitikino, kad nelengva pagaminti tam tikrą prekę savo rankomis, bet ir ne taip paprasta ją parduoti. Vaikai su auklėtojomis pasijuto šauniais mugės prekeiviais. Netrūko linksmos nuotaikos, gerų emocijų ir visų mūsų šypsenų.

Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Gitana Bielevičienė