Sveikatos stiprinimo projektas „Judėkime šokio ritmu“

2018 27 balandžio | Konkursai

2018 m. balandžio 27 dieną lopšelio-darželio vaikučiai ir darbuotojai dalyvavo respublikinės ikimokyklinių įstaigų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ šokių konkurse „Judėkime šokio ritmu“. Visos grupės pristatė savo išmoktus šokius, kuriuos rengė grupių auklėtojos su meninio ugdymo pedagoge Jolanta. Džiaugiamės, kad lopšelyje-darželyje judėjimas – kaip kasdienio gyvenimo būdas, kuris stiprina ir gerina sveikatą. Nuo mažų dienų vaikas turi girdėti, jog judėjimas – tai sveikata. Suraskime laiko ir noro būti fiziškai aktyviais ir padėkime vaikui užtikrinti sveiką augimą ir vystymąsi, gerą savijautą ir nervų sistemos veiklą. Judėjimas yra neišsenkanti saviraiškos, savirealizacijos ir supančio pasaulio pažinimo priemonė. Pakankamas judėjimo aktyvumas teigiamai veikia nuotaiką, savigarbą, gerina fizinę išvaizdą ir laikyseną.
Dalyvaudami konkurse, šokio naudą vaikai pajuto labai greitai. Grojant muzikai, vaikai pradeda ritmingai judėti, jie išlieja įtampą, susikaupusią nereikalingą energiją, kurią pakeičia pakili nuotaika ir geros emocijos. Išsiaiškinome su vaikais, kad šokis yra maloni kūno mankšta tiek raumenims, tiek smegenims, koreguojama laikysena. Šokdami vaikai išmoksta rodyti jausmus, nuotaiką, santykį su bendramžiais.
Organizuotas šokių konkursas „Judėkime šokio ritmu“ vaikus džiugino – pasigamino laimės harmonas. Visi nuostabiai šoko ir išraiškingai atliko judesius, bet nugalėjo – draugystė,– pasidžiaugė lopšelio-darželio direktorė Angelė Juškevičienė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Virginija Davainienė