Mūsų ugdytiniai

Koks elgesys priimtinas mūsų darželyje?

Daug dėmesio skiriame tinkamam vaikų elgesiui ugdyti, nes vertybiniai pagrindai įdiegiami, kol vaikas yra ikimokyklinio amžiaus. Mes stengiamės, kad vaikai užaugtų garbingais Lietuvos piliečiais, sėkmingai dirbančiais visuomenėje, todėl ugdome jų pagarbą sau ir aplinkiniams. Skatiname būti juos dėmesingais aplinkiniams, elgtis saugiai, kaip yra numatyta taisyklėse.

Mes mokomės:

• konfliktus spręsti ne fizine jėga, o žodžiais;
  • su kitais elgtis pagarbiai;
  • priemonėmis naudotis pagal paskirtį;
  • mandagiai bendrauti su draugais ir pedagogais;
  • laikytis taisyklių;
  • drąsiai išbandyti naujas idėjas, reikšti savo nuomonę ir užduoti klausimus;
  • baigti pradėtą darbą.

Jeigu vaikas elgsis netinkamai (konfliktus spręs fizine jėga, tyčiosis, nemandagiai kalbės, vartos keiksmažodžius ir pan.), nedelsdami susisieksime su tėvais ir kartu spręsime, ką drauge galėtume padaryti, kad vaikas liautųsi elgtis netinkamai.

Mūsų darželis – erdvė be patyčių. Vaiką, kuris tyčia elgsis agresyviai, sieks sukelti fizinį arba emocinį skausmą, iškart suturėsime ir apie tai informuosime tėvus. Kartu su tėvais spręsime, ką daryti, kad patyčios liautųsi. Geriausi sprendimai ir aukščiausi rezultatai pasiekiami sprendžiant problemas, bendraujant pagarbiai, nebijant klysti.

Skatiname tik tai, ką vaikas daro pozityvaus.

Pastebėję nepageidautiną elgesį, drausminame visada teisėtu pagrindu, nemenkinant vaiko orumo, apie klaidas ir pageidavimus pasakoma ramiu tonu.

MES:

Visada tikime vaiku; integruojame prevenciją; kilus stipriai emocijai, visų pirma nuraminame vaikus ir nusiraminame patys; naudojame pagyrimus, paskatinimus ir tinkamo elgesio įvardinimus; mokome vaikus emocijas reikšti tinkamai; naudojame „Pykčio išliejimo kilimėlį ar pagalvėlę“.