Vaiko maitinimas

—Vaikai darželyje maitinami  pagal sudarytus kiekvienos dienos valgiaraščius ne rečiau kaip kas 3,5 val. 4 kartus per dieną. Pateikiamas šiltas maistas, pagamintas maistines savybes tausojančiu gamybos būdu.

—Vaikų maitinimo valgiaraščiai sudaromi atsižvelgiant į rekomenduojamas paros energijos ir maistinių medžiagų normas vaikams bei vaikų buvimo įstaigoje trukmę.

—Atskiri valgiaraščiai sudaromi lopšelio (vadovaujantis 1—3 m. vaikams rekomenduojamomis paros maistinių medžiagų normomis) ir darželio (vadovaujantis 4—7 m. vaikams rekomenduojamomis paros maistinių medžiagų normomis) grupėms.

—Perspektyviniai valgiaraščiai sudaromi ne mažiau kaip 15 dienų laikotarpiui, apskaičiuota paros maistinė (baltymai, riebalai, angliavandeniai) ir energinė vertė (kcal). Valgiaraščiai suderinami su Alytaus visuomenės sveikatos centru.

—Alytaus lopšelis-darželis „Nykštukas“ nuo 2005 m. dalyvauja VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vykdomoje paramos programoje  „Pienas vaikams“, o nuo 2012 m. –  programoje  „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“, kuri įgyvendinama gavus Europos Bendrijos finansinę paramą. Šiose programose dalyvaujame 2014—2015 mokslo  metais.

—Vadovaujantis Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2015-06-15 sprendimu Nr. T-196 „Dėl mokesčio už teikiamą neformalųjį švietimą Alytaus miesto savivaldybės lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose-darželiuose taisyklių tvirtinimo“ nustatoma:

1.      lopšelio grupių vaikams iki 3 metų už kiekvieną dieną – 2,20 Eur, iš jų:

1.1.  1,87 Eur,  mitybos išlaidoms padengti;

1.2.  0,33 Eur, ūkio išlaidoms padengti.

Proporcingai galima mažinti mokestį už vaiko maitinimą, kai tėvų prašymu atsisakoma pusryčių ( 1,40 Eur) arba vakarienės (1,48 Eur)

2.      darželio grupių vaikams nuo 3 iki 6 metų už kiekvieną dieną – 2,42 Eur,

2.1.  2,04 Eur,  mitybos išlaidoms padengti;

2.2.  0,38 Eur, ūkio išlaidoms padengti.

3.      priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams  už kiekvieną dieną – 2,42 Eur,

3.1.  2,04 Eur,  mitybos išlaidoms padengti;

3.2.  0,38 Eur, ūkio išlaidoms padengti.

Proporcingai galima mažinti mokestį už vaiko maitinimą, kai tėvų prašymu atsisakoma pusryčių (1,53 Eur) arba vakarienės (1,61 Eur).

Archyvai