Apie mus

„Žmonija kol kas stokoja visai ne talentų. Ji ne tik neįstengia pakankamai anksti sukurti optimalių sąlygų tiems talentams skleistis, bet net ir sužadinti meilės tam, kas labiausiai tinka talentingajam“ (H. Gardneris)

VIZIJA

Darželis, kuriame įvairiapusės veiklos dėka „atrakinami“ vaikų talentai.

MISIJA

Sukurti sąlygas kiekvieno vaiko gebėjimų potencialo, kompetencijų ir intelektų ugdymui, puoselėjant tautos vertybes ir pozityvų požiūrį į žmogų, tenkinant savarankiškumo poreikį, tausojant ir stiprinant fizinę, emocinę sveikatą, užtikrinant tęstinumą, į procesą įtraukiant tėvus ir visą bendruomenę.

VERTYBĖS

Savęs pažinimas ir supratimas. Kūrybiškas, sveikas, atsakingas, aktyvus ir tolerantiškas savo šalies ir pasaulio pilietis.

PRIORITETAS

Vaikas klausia – randa atsakymus – pritaiko – dalinasi žiniomis ir gera emocija.

FILOSOFIJA

Stebint ugdytinius, nustatyti dominuojančius intelektų tipus, organizuoti veiklą gebėjimų ir įgūdžių (kompetencijų) stiprinimui, suteikti pakankamai laiko vaiko pasirinktai veiklai, kūrybiškai panaudoti žaidimus, kurti smagų ugdymo procesą, nuolat reflektuoti vertinant sėkmes ir numatant galimybes.

Vaikučių laukia įvairi veikla

• Veikla edukacinėse lauko erdvėse.
  • Kamuoliukų baseinėlis sporto salėje.
  • Knygų mainų klube – vaikiškos (ir ne tik) knygelės.
  • Interaktyvūs žaidimai aktų salėje.
  • Krepšinio treniruotės.
  • Sportiniai šokiai.
  • Anglų kalbos pamokėlės.
  • Robotikos būrelis.

Šventės ir tradicijos

• Lopšelio-darželio bendruomenė turi savitas tradicijas, organizuojami renginiai ir parodos.
  • Rugsėjo pirmosios ir mokslo metų užbaigimo šventės darželio kiemelyje.
  • Rudenėlio gėrybės puikuojasi parodėlėse, vaikai inscenizuoja ir žaidžia patys, pavirtę rudenėlio dovanomis.
  • Advento vakaronės su Kalėda iš Čepkelių raisto, Kalėdų senelio laukimas – visų laukiama ir puoselėjama tradicija.
  • Užgavėnių persirengėlių šurmuliavimas ir  vaikštynės vieni pas kitus po darželio grupes.
  • Kasmetinės Kaziuko mugės  sukviečia vaikučius ir jų šeimas, svečius,  mokinukus, kurie perka, parduoda, maino.
  • Priešmokyklinukų išleistuvės į mokyklą – daugelio metų patirtis ir išradingumas, puoselėjami pasodinti išėjusių priešmokyklinukų  medeliai.
  • Tautinės šventės formuoja tautinę savimonę,  kultūros tradicijas, puoselėja dzūkų krašto tradicijas.

Darbo laikas

• Lopšelio-darželio darbo laiko trukmė – 10,5 val.
  • Lopšelis-darželis dirba 7.00–17.18 val. darbo dienomis.
  • Pailgintos darbo dienos grupė dirba 17.18–18.15 val.
  • Poilsio dienos – šeštadienis ir sekmadienis.
  • Lopšelio-darželio darbo trukmę, tėvų (globėjų) pageidavimu, nustato Alytaus miesto savivaldybės taryba.

Dienos ritmas

07.00—08.00    Atėjimas į lopšelį-darželį, mankšta, ruoša.

08.00—08.15    Pusryčiai.

08.15—10.00    Ugdomoji veikla įvairiose erdvėse.

10.00—10.15    Priešpiečiai.

10.15—12.30    Veikla lauke.

12.00—12.30    Pietūs.

13.00—15.00    Poilsio laikas.

15.00—16.00    Ugdomoji veikla grupėje, veiklos įvairiuose būreliuose.

15.45—16.00    Vakarienė.

16.00—17.18    Veikla grupėje, lauke, skirstymasis į pailgintos darbo dienos grupę

Pastaba. Vaiko dienos ritmo laikas lopšelio, darželio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėse koreguojamas  pagal amžių ir metų laiką.