,,Kačiukų“ grupės išleistuvės

Bir 6, 2019Naujienos

Rodos  visai neseniai sugužėjo mažyliai trimečiai į ikimokyklinio ugdymo ,,Kačiukų“  grupę. Tokie  nedrąsūs, mamyčių ir tėvelių lydimi. Greitai praskriejo laikas, nuplasnojo trys metai į tolį. Mažyliai užaugo ir tapo priešmokyklinukais.

Šiandieną skamba išleistuvių muzika. Į salę susirinko devyniolika priešmokyklinukų: dvylika berniukų ir septynios mergaitės. Visų veiduose spindi šypsena ir mažas nerimas širdelėse. Tai –  paskutinė šventė kartu. Šventė pradedama lopšelio-darželio ,, Nykštukas “ himnu. Linksmai skamba dainelės apie nerūpestingą vaikystę, apie atsisveikinimą su auklėtojomis, draugais ir darželiu. Deklamuojamas eilėraštis mamytei ir tėveliui kaip padėka už meilę ir rūpestį. Nuostabios akimirkos ir šiluma užlieja, kai matai šokant vaikučius su tėvais išleistuvių valsą. Kiek jaudulio ir artumo toje akimirkoje.

Oficialioji dalis užbaigiama diplomo įteikimu. Tai –  pirmas ir svarbus dokumentas vaiko gyvenime. Šis dokumentas patvirtina, kad ugdytiniai turtingi  žiniomis ir turi teisę žengti kitą, svarbų jų gyvenime žingsnį – į mokslo ir žinių šalį – į mokyklą.

Įstaigos kiemelyje ugdytiniai su tėvais simboliškai sodina atminimo medį – magnoliją. Išpuoštoje spalvingomis gėlėmis ir balionais pavėsinėje, vaikų laukia švediškas stalas  ir vieno kąsnio užkandžiai su gaiva. Į orą leidžiami spalvoti balionai ant kurių užrašomi vaikų norai.

Skambant juokui ir šventinei muzikai,  fotografė fiksuoja šventines akimirkas. Atsisveikina vieni kitus, sako palinkėjimus.

Gero skrydžio…

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vilija Ruseckienė