Respublikinė konferencija „Noriu į mokyklą!“

Spa 30, 2019Naujienos

2019 m. spalio 30 dieną Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje vyko tęstinė konferencija „Noriu į mokyklą!“. Konferencijos tikslas – kalbėti apie mokytoją kaip lyderį, kuriantį pridėtinę vertę.

Renginio pradžioje klausėmės Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“ atliekamų kūrinių. Konferencijos dalyvius pasveikino Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė ir Alytaus savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Gimnazijos direktorė Loreta Šernienė pasidžiaugė dideliu būriu svečių iš visos Lietuvos. Ji pabrėžė, jog visos svajonės pasiekiamos mylint vaikus ir savo darbą. Vilkaviškio vyskupijos kancleris Linas Baltrušaitis linkėjo matyti vaikuose tai, kas geriausia. Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas priminė žmogaus pašaukimo esmę – save atiduoti ir dovanoti kitiems.  M. Romerio universiteto Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto tarybos pirmininkas, prof. dr. Rimvydas Jasinavičius pranešime „Mokytojas – lyderis, kuriantis pridėtinę vertę“ akcentavo išsilavinimo svarbą.

Konferencijos dalyviai sėmėsi patirties ir idėjų dalyvaudami net penkiolikoje skirtingų pamokų. Muzikos pedagogė Jolanta Sabonienė dalyvavo Alytaus muzikos mokyklos mokytojos metodininkės Daivos Grabauskienės muzikos pamokoje ,,Juozo Naujalio muzikiniais keliais“. Mokytojai stebėjo video filmą bei atliko įvairias kūrybines ir praktines užduotis.

Logopedė Živilė Uscilienė sėmėsi patirties Kauno Šiaurės Licėjaus  pradinio ugdymo mokytojos ekspertės Jolantos Žvirblienės ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos Evelinos Milerienės integruotoje pamokoje. Mokytojos pristatė pamokose naudojamus inovatyvius ugdymo(si) metodus bei priemones, efektyviai taikomus vaikų įsivertinimo bei refleksijos būdus. Pamokoje „Aš esu aš“, kurioje integruota būrelių veikla ir mokomasi integruoti teatro meną bei informatiką, pedagogės supažindino pamokos dalyves su programomis Word Cloud, Classroomscreen. Mokytojos aptarė Blue-Bot robotukų teikiamą naudą, atskleidė kūrybiškumo bei bendravimo kompetencijų ugdymo svarbą mokomajame procese.

Refleksijai naudotas 6 kepurių metodas, kuris sudaro sąlygas kūrybiškai mąstyti bei padeda geriau bendrauti grupėje.

Ši konferencija – puiki galimybė atrasti ir panaudoti naujus, inovatyvius ugdymo būdus.

Muzikos mokytoja metodininkė Jolanta Sabonienė

Lodopedė metodininkė Živilė Uscilienė