Šiltnamio ir daržo „gyventojų“ istorijos

Geg 24, 2019Naujienos

Šį pavasarį startavome su naujai nupirktu ir sumontuotu šiltnamiu. Toliau kūrybiškai ir naudingai tęsiame „Žalia pėda“ iniciatyvą, dalyvaudami daržininkavimo veikloje. Mūsų darželio bendruomenės tikslas – supažindinti vaikučius su sveikatai naudingomis daržovėmis, prieskoniais, skatinti domėtis juos supančiu pasauliu, auginti ir prižiūrėti daržoves. Sutelkti darželio bendruomenę bendrai veiklai. „Ančiukų“ grupės vaikai su auklėtoja pirmieji pasėjo į šiltnamį ridikėlius, salotas, špinatus, krapus, pasodino pomidorų ir agurkų daigelius. Pomidorų ir agurkų sodinimo istorija prasidėjo intelektų miestelyje. Įkurta daržininkavimo erdvė, kurioje vaikai su auklėtojomis sėjo įvairias sėklytes, laistė, persodino daigelius ir paruošė sodinimui į šiltnamį. Grupėse taip pat vaikai sėjo ir augino įvairias daržoves: kukurūzus, moliūgus, svogūnus, bulves, žirnius, pupeles. Prie šiltnamio puikuojasi prieskonių lysvės, kuriose auga – mėta, kvapnioji mėta, šaltmėtė, raudonėlis, petražolė ir žieminiai česnakai. Šalia moliūgų lysvelės auga svogūnas, vaikų pavadintas „daržo karaliumi“. Džiaugiamės pasiūlyta direktorės Daivos Rekštienės nuostabia idėja šeimoms – nudažyti su vaikais lenteles ir aptverti žaisminga tvorele daržą. Labai pasistengė šeimos ir nudažė lenteles, kuriomis greitai aptversime daržą. Didžiausia padėka visai darželio bendruomenei. Nudirbta tiek daug įvairiausių darbų, sukurtos teminės žaliosios erdvės, kurios gerina įstaigos įvaizdį, skatina supančios gamtinės aplinkos pažinimą. Darže ir šiltnamyje vaikai patiria džiugias emocijas ir įgyja daržininkavimo įgūdžių. Smagu ir linksma, kad vaikučiai gali ne tik namuose, bet ir darželyje mėgautis gamtoje vykstančiais stebuklais.

Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Onutė Vyšniauskienė