Priešmokyklinukų išvyka į laboratoriją

2017 24 gegužės | Renginiai

Priešmokyklinukų išvyka į Alytaus kolegijos regioninį technologijų centrą

Šių metų gegužės 18 d. lopšelio-darželio ,,Nykštukas“ ,,Pelėdžiukų“ ir ,,Voveriukų“ priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai, lydimi priešmokyklinio ugdymo pedagogių Ritos Anušauskienės ir Astos Gecevičienės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Virginijos Davainienės, lankėsi Alytaus kolegijos regioniniame technologijų centre. Mus maloniai sutiko Alytaus kolegijos Švietimo darbuotojų tobulinimosi padalinio vadovė Aurelija Goravičienė ir jos padėjėja Kristina. Direktoriaus pavaduotojas strateginei plėtrai ir infrastruktūrai Nerijus Cesiulis pasakojo vaikams, kad jie atvyko į naują pastatą, techninę laboratoriją, kuri gamina elektrą. Sužinojome, kad technologijų centras įkurtas 2013 metais sename apleistame pastate, kuriame kažkada veikė šaudykla. Po rekonstrukcijos techninės laboratorijos pastatą šildo naudojami saulės, oro, vėjo ir žemės energijos šaltiniai, sujungti į vieną bendrą visumą. Didžiuojamės, pirmajame Alytuje įrengtos moderniausios Baltijos šalyse specializuotos laboratorijos, kuriomis naudojasi ir mokosi Alytaus kolegijos studentai, Alytaus apskrities bendrojo lavinimo, profesinių mokyklų mokiniai. Priešmokyklinukams parodytos fizikos ir medžiagų tyrimų bei bandymų laboratorijos, kuriose apžiūrėjo spaudimo stakles ir presą. Ugdytiniai sužinojo, kad šių įrenginių pagalba galima tyrinėti, kuri medžiaga stipri, kuri greitai sulūžta. Aplankę automobilių techninės eksploatacijos laboratoriją, priešmokyklinukai sužinojo, kad kolegijos studentai čia mokosi remontuoti automobilius, pamatė didelį mašinų keltuvą.

Nuostabu, kad lopšelio-darželio ugdytiniai išvykoje patyrė neįprastų įspūdžių, ne vienas garsiai prabilo, kad užaugęs norėtų čia sugrįžti, tyrinėti ir mokytis. Džiaugiamės, kad vyksta įvairiapusis lopšelio-darželio „Nykštukas“ ir Alytaus kolegijos bendradarbiavimas.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė
Asta Gecevičienė